Ana Sayfa Gündem 2 Şubat 2017 205 Görüntüleme

‘Çok Görevli’ çalışanların yapması gerekenler

Bu beceri, kurumsal yaşamdaki nice ferdin ayrımsız anda çabucak birlikte tomar iş yapmasını mecburi kılarken, insanoğlu bu durumun nelere dünyalık bulunduğunu ayırt edemiyor.

Yapılan araştırmalar, ‘Çok Görevli’ olduğumuz zamanlarda, gelişigüzel birlikte rolü bitirme süremizin uzadığını ve sonunda görev kalitesinin de düştüğünü gösteriyor. Psikologlar ise bundan aşırı şimdi kötüsünün, spiritüel gerilim seviyesinin yükselmesi bulunduğu dair hemfikir.

Madalyon Kurumsal Psikoloji Odaklı Eğitim Merkezi, çalışanların çoğunlukla karşılaşmış bulunduğu bu problemi halletmek düşüncesince kurumsal icraat yapıyor. Merkezin rüçhan amacı, ferdin psikoloji sağlığını aksi yönde etkileyen faktörlere, gine ferdin öz potansiyelini kullanarak karışma etmesini sağlamak. Çünkü şayet can aksi düşüncelerle, yazışma güçlükleriyle ve kip yargılarla başlangıç etmesini biliyorsa, karşılaşmış bulunduğu mesail karşısında sıkıntı yaşamıyor. Merkezin bu karışma noktasında kullandığı tekniklerden bir tanesi ‘Farkındalık (Mindfulness) Egzersizleri’. Yaşam koşullarının zorlaştığı ve rekabetin arttığı iş dünyasında, yapılacak görevleri gevşetmek veya hızını indirmek ihtimal cins olmayabilir fakat çalışanlar öz kendilerine yapabilecekleri küçük yollar ile zihnî esnekliklerini arttırabilir ve spiritüel gerilim düzeylerini düşürebilirler.

İnsanların, bu şekilleri aşırı dümdüz buldukları düşüncesince uygulamaya lazım güçlü duymadıklarını kail Psikolog Hande Cesur, ”Oysaki dört başı mamur dünyanın bildirme etmiş bulunduğu ve ilmî çalışmalarla desteklenen bu dümdüz farkındalık egzersizleri, denyo sağlığımızı arkalamak düşüncesince birebir. Stres seviyesinin gelişigüzel gündüz muhtemelen miktarda artarak çoğalması aşırı normal. Ancak derneşik adına müdahalede bulunmazsak, gelişigüzel gündüz kalan stres, birlikte müddet sonradan ferdin kendisini bitmiş hissetmesine bozukluk olabilir. Telefonlarımızı velut kıymetlendirmek düşüncesince şarjını gelişigüzel gündüz elbette dolduruyorsak, zihnimizin ve bedenimizin tükenmemesi düşüncesince de dümdüz metodlar uygulamamız gerekiyor” diyerek konuştu.

Bir dakikalığına tarihi durdurun

Madalyon Kurumsal Psikoloji Odaklı Eğitim Merkezi, yapmamız müstelzim aşırı dümdüz egzersizler dair şu tavsiyelerde bulunuyor: Diyelim ki levent boylu birlikte müddet ayrımsız anda çabucak birlikte tomar iş yaptınız ve daha sonra ise ıtlak vermeniz gerekti. Ancak ıtlak esnasında da bambaşka şeylerle uğraşıyorsunuz. Bunun yerine, çabucak olduğunuz yerde sakin durun, birlikte yere oturun, bedeninize odaklanın. Bedeninizdeki baskıları, kıyafetlerinizin ağırlığını, ayaklarınızın yerle temasını düşünün ve et ısınını ayırt etmeye çalışın. Bu egzersizi gündüz zarfında biraz kat tekrarlamanız, biraz saatlik iş stresinizin düşmesine, yapmış olduğunuz işe odaklanma sorununuzun da giderek azalmasına bozukluk olacak.

Ne yediğinizin bilincinde olun

Çalışan şahısların çoğu, nısfınnehar aralarında yiyeceklerini hızlıca bölgeler ve kalan zamanlarını şimdi aşırı sigara içmeye veya içtimai medyayı strateji etmeye harcarlar. Oysa nısfınnehar araları zihnî deşarj düşüncesince iri fırsattır ve bu süreyi yoga veya meditasyonla nâkil çalışanlarda zihnî ve bedenî düzelme görülmektedir. Bunlar düşüncesince okazyon bulamıyorsanız güçlü aşırı önemsiz farkındalık egzersizleri yapabilirsiniz. mesela yemeğinizi bambaşka tek şeyle uğraşmadan salt yediklerinize odaklanarak yemeniz, güzel birlikte çalışım olacaktır. Emin olun, bu egzersizlerden sonradan rengini, tadını, dokusunu, kokusunu ayırt ederek yemeğe çalıştığınız dört başı mamur yiyeceklere, ayrıca önemsiz birlikte mandalinaya güçlü aşırı bilinçlilik verecekli olacaksınız.

Yürüyüş yaparken bambaşka birlikte bilinçlilik düşünmeyin

Birçok insan, yürürken birlikte taraftan telefonla konuşur, gideceği yerde yapacağı konuşmayı düşünür, kafada daim dolaşan yapılacaklar sıralaması ile adımlar atılır. mühim birlikte farkındalık egzersizi de bu alışkanlığı durdurup, yürürken çabucak yürümeyi başarabilmektir. Adımlarınıza, gövde duruşunuza odaklanarak bunu başarabilirsiniz. Bu seyir egzersizi sayesinde, zihninizin aşırı şimdi güzel birlikte başarım göstermesi düşüncesince ona okazyon tanımış olursunuz.

Egzersizlerin bilhassa aceleci yaşamaya alışkan şahıslar düşüncesince evvel ilkin tek havadan olmadığını dile getiren Psikolog Cesur, ”Ancak birlikte müddet çalışım yaptıktan sonra, aşırı şen birlikte biçimde menfaatlerini psikoloji sakinliğe bırakmayı başarabilecekler ve neticede eve gittikleri devir göstergeç ekranına kitlenerek aut dünyayla bağlantılarını boğazlamak mecburiyetinde kalmayacaklar. Bu egzersizler, insanoğlu potansiyelinin gündüz boyu dimdik ve çarpıcı birlikte biçimde kullanabilmesini sağlayarak hem iş bununla birlikte dirim standardını gelişigüzel yönden artıracak” ifadelerini kullandı.

Etiketler:

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

İlginizi çekebilir

Kjaer’den sert sözler .

Kjaer’den sert sözler .

Haber Sitesi | Uzman Tescil
Araç çubuğuna atla